TantraBahar Shakti House’de neler olacak ?

Bahar Shakti House’de neler olacak ?

Sana bir hikaye anlatacağım. Masal gibi… ama, gerçek insanların hayatlarından, zamanımızın ötesinden bir kesiti hatırlatmış olacağım. İnsanların doğdukları yerde büyüdükleri, büyüdükleri yerde yaşadıkları, yaşadıkları yerde yaşlandıkları ve gömüldükleri dönemler vardı. Herkesin birbiriyle dayanışma içinde kocaman bir aile gibi yaşadıkları, aidiyet duygusuyla bir kabile olarak hayatı paylaştıkları dönemler….

Kadınların, kanama zamanları geldiğinde birbirlerinden destek alabilmeleri için, yaşam alanlarından biraz uzakta kurdukları “Kırmızı Çadır’ları” vardı. Doğa ana ile dengede yaşayan kabile kadınları, bu çadırda geçirdikleri günlerde, kanamaları durmuş bilge kadınların hikayeleriyle derinleşir, şarkılar söyleyerek özgürce dans ederlerdi. Hiç kanamamış kız çocukları ise, bu coşkulu buluşmalardan aldıkları ilham ile, büyümeyi hayal ederdi.

Kanamaya başlayan kadınlar, üstünde çalıştıkları işleri bırakıp diğerlerine katılır, bedenlerin bu önemli dönüşümü için dinlenip birbirleri ve kendileri için sevgi, hoşgörü, aşk dolu bir alan yaratırlardı. Kanayan kadın, doğaüstü güçlerine hakim bir döneminde olduğundan, kabilenin geleceğine dair kararlar verebilirdi; rüyalarından, istiharelerinden ya da tefekkürlerinden gelen bilgileri erkeklere aktarabilir, kabilenin geleceği ile ilgili kararda etkili rol oynarlardı. Kabilenin erkekleri ise, tüm bu süreci çadıra girmeden, o güvenli alanı dışarda yaktıkları ateşle desteklerlerdi.

Hikayemizi bugüne taşıdığımızda oyuncular aynı kalsa da, roller ve senaryo daha farklılaştı. Bugün kendi kanlarından utanarak, tiksinerek çoğu zaman acı, öfke, nefret veya ızdırap içinde bu dönemin bitmesini bekleyen kadınlara rastlayabiliyoruz.

Shakti House’da ezoterik bilgilerden ve kadim öğretilerden aldığımız güçle, kadınlara regl döneminde fiziksel destek verilebilecek, kadını ruhsal yolculuğunda besleyecek bir alan yarattık. Sağlıklı yaşama bütünsel bakış açısıyla, hormonal dengeyi öne çıkaran yoga pratikleriyle, Tantra geleneğinden gelen ritüellerle, kanımızı ve bedenimizi kutsadığımız farkındalıkta, modern tıp ve bilimsel çalışmaların ışığında verdiğimiz hijyen eğitimleriyle kadının kendiyle olan ilişkisini yeniden tanımlamasını sağlayacak bir güvenli alan yarattık.

 

Online programlar aracılığıyla, kişisel ve ruhsal gelişime her yerden başlayabileceğiniz bir alan yaratıyoruz. Kendi karanlıklarımızla yüzleşmeye, onlarla barışmaya ve bu süreçte bize rehberlik eden 8 haftalık bir kadın çemberine katılmaya ne dersiniz?

Genellikle kalıplarımıza uymayan şeyleri görmek istemeyiz. Çevremizden aldığımız etkileşimler, benliğimizi şekillendirir ve gölgelerimizi oluşturur. Bu gölgeler içimizde saklanarak eylemlerimizi, kararlarımızı ve hislerimizi etkiler. En büyük güçlerimiz içimizdedir. Tüm güç içimizdedir! Hayatınızın resmindeki bu karanlık darbeleri tanımaya, onlara renk katmaya, içsel gücünüzü kullanmaya ve resminizle barışmaya hazır mısınız?

Yolculuğun devamında, dişil beden içinde yaşayan ve kadın doğasını deneyimlemek isteyen biri olarak, tantrayı, cinsel tantra öğretilerini ve bir tantrik kadının cinsel enerjisini, beden sıvılarını ve orgazmını nasıl kullandığını öğreneceğiz.

 Yaratım gücünün kilidi orgazmdır. Orgazm olduğumuz anlarda, süptil yaratım enerjimizi dünyevi yaratım enerjisine dönüştürebiliriz. Derin bir nefes alın! Bu yolculuk, sizi dişil özünüzle tanıştıracaktır.

Ve üstalık yolunda ilerlerken, her kadının bilmesi gereken bilgileri bir araya getirerek, kutsal dişil ve rahim yogasını online olarak sunuyoruz. Bu 60 saatlik süreç, size bu önemli konularda derinlemesine bir anlayış kazandırmayı hedeflemektedir.

Kutsal Dişil ve Rahim Yogası eğitimi, Kutsal Dişil ve Rahim Yogası eğitimi, kadın bedenindeki cinsel hormonların sürekli değişimini ve dört mevsim etkileşimini vurgular. Bu değişimler, ruh halimizi sürekli olarak etkiler ve bazı günlerde yoga yapmayı neredeyse imkansız kılar. Yoga, eril bir uygulamadır ve eril bedeni için tasarlanmış pratiklere dayanır. Ancak her gün aynı ritimle yapılan asanalar, dişiliği kurutabilir.

Bu 60 saatlik Yoga Alliance sertifikalı çalışma, kendi benzersiz bedenlerimizle uyumlu yoga pratiği geliştirme becerisi kazanmamıza yardımcı olur. Hormonal değişimleri anlamamıza odaklanarak, bedenimizle daha derin bir bağ kurmamıza destek olur. Enerji, duygu, zihin ve bedenimiz arasındaki dengeyi bulmamıza katkıda bulunarak içsel uyumu güçlendirir.

İnzivalarla yüz yüze ve samimi bir atmosferde, derin bir birliktelik içinde, kutsal dişil inisiyasyonlarla devam ediyoruz.

Ve nihayetinde, her zaman kişisel ve ruhsal gelişiminize destek olmak amacıyla sizinle danışarak, size uygun yolu seçmenize yardımcı olabiliriz!

Shakti House, Fora Ovacık Evleri, No: 7/11 Ovacık Gebze