TantraKutsal ”O”

Kutsal ”O”

Orgazm, mümkün olan en iyi şekilde, enerjik bir krizdir; iyi bir nedenden dolayı “küçük bir ölüm”.

Orgazmın önemi, zihinin durması ve bu nedenle bireyin dualite’nin ötesine geçebilmesidir. Bu hali meditasyonun içinde de ararız.
Zihnin günlük faaliyetlerini ve uyarılarını durdurabilmek, bizi düşüncelerin arasındaki BOŞLUĞA götürür .

Madde dünyasını kullanarak Manevi alemin içinde yükselmeyi arayan Tantrikler, s*vişme ve o*gazma önem verirler .

Tantrikalar ise (tantra yolunda yürüyen kadınlar) enerji kaybetmeye sebep olan ani cinsel zevklerin yerine, derin o*gazmları hayatına dahil etmek adına Yoni (Vulva) kaslarını güçlendirmeye ve regl dönemlerinin farkında olmaya çalışırlar.

Bu süreçte Orgazmlar;
Küçük ölümler, daha süptil ve Astral seviyeye kadar hissedilir hale gelir.

Tüm tantrik ritüeller; ikilik içinde olan varoluşa, birleşme ve BİR olma sürecini takip eder. Sevişme (Çiftleşme) kanalı açıldıkça öğrenci de meditasyon sürecinde bu birliğe ulaşabilir.

Bu sevişme Sağ el Tantra öğretilerinde; birey içsel dinamiklerin farkındalığına yükselirken, içindeki Eril ve Dişilin birleşmesine şahitlik eder. Sol el Tantra öğretilerinde; çiftlerin her biri evrenin Eril ve Dişil kutbunu temsil etmeye gayret gösterirken, s*vişme sürecine başlar.

Cinsel Tantra Pratikler ve klasik ritüeller ise, ikiliğin içinde cinsel birleşme yoluyla, çiftin birlik bilincini idrak etmelerini sağlar ve bu Vira (kahramanların) yoludur .

Dr David Frawley: Tantric yoga and the wisdom goddesses kitabında, beden ile ilgili şunu açıklar: ‘’Beden, bize ruhsal gelişimimize yardımcı olmak için sağlayabileceği en iyi ve en doğal araçtır. Kozmosun farklı seviyeleri ve güçleri için büyük bir semboldür.’’

Dişi bedenine baktığımızda, tek başına bu muhteşem ‘’Ölüm’’ ve ‘’Trans’’ halini doğurup, büyütebileceğini görüyoruz. Dişilin doğasını yaşamak isteyen bizler, bu kutsal ve bütüncül aracı kullanabilmemiz için kendi hazlarımızı, arzularımızı keşfetmemiz ve arttırmamız mümkün.

10 saatlik Teknik ve uygulama odaklı Yoni Puja programımıza katılmak için;
*Önceden yogik ve tantrik pratiğiniz olmasını gerek yok.
Yeterki kendinizi ve bedeniniz için zaman ayırma arzu ve isteğiniz olsun.
Aşkla, Shakti house İstanbul 

Shakti House, Fora Ovacık Evleri, No: 7/11 Ovacık Gebze