Elementor #6134

Kadim bilgelikler, Modern çağın şifası !

Yoni buharlama, kadınların yaşamlarındaki çeşitli aşamalarda destekleyici olabilen eski bir şifa uygulamasıdır. Bu ritüel, dünya genelinde ve tarih boyunca birçok farklı kültürden gelmiştir.
Ayurveda metinleri doğrudan vulva üzerinde buhar kullanımına odaklanmasa da, bu geleneğin sunduğu genel ilkeler, buharın ısı, su ve terleme yoluyla şifa amacıyla yaygın olarak kullanılmasını destekler. Ayurveda’nın derin öğretilerine göre, gunalar (nitelikler) ve enerjiler, bu tür uygulamalara anlam katar ve bedenin dengesini sağlamak için kullanılır.

Bu benzersiz uygulamaya, Maya tıbbı geleneği ve Rosita Arvigo’nun öğretileri aracılığıyla ulaştım ve bu uygulamanın enerjetik anlayışına, Ayurveda çalışmalarımın rehberliğinde yaklaşıyorum.
Ayurveda’nın bakış açısını seviyorum, çünkü bu, bir kişinin bu uygulamanın bedeni üzerindeki etkilerini ve kendi durumu için uygun olup olmadığını anlamasına yardımcı olabilir. Yoni buharlaması veya vajinal buharlama, bir kişi için mucizevi bir şifa olabilirken, uygun olmayan durumlarda başka bir kişide dengesizliklere neden olabilir. Bu tür bir deneyimi yaşamış olabilirsiniz. Ben de klinik uygulamalarımda benzer durumları gözlemledim. Bu nedenle, bu araçları nasıl doğru bir şekilde kullanacağınız, nitelikleri, nasıl yapılacağı, doğal ev ilaçlarının neden ve ne zaman etkili olduğu konularında konuşmayı seviyorum.
Bu yoğun çevrimiçi atölyede, ağrı, baş dönmesi, kahverengi kan, ağır adet dönemleri, pıhtılaşma, geç adet görme, miyom veya endometriozis gibi yaygın adet düzensizliklerini hafifletmek üzere yoni buharlamayı nasıl kullanabileceğimizi ve güvenli bir şekilde nasıl uygulanacağını konuşacağız. Hamilelik ve doğurganlık sürecine destek sağlamak için buharlama pratiğinden, doğum sonrası buharlama protokollerine, cinsel travma, düşük ve kayıp ile başa çıkmaktan, doğumdan sonra döngüyü dengelemeye kadar bir dizi konuya değineceğiz. Buharlamanın, kaygı, hızlı zihin ve kabızlık gibi durumlarla başa çıkmak isteyenlere nasıl yardımcı olabileceğini de keşfedeceğiz. Bu atölyede, yoni buharlamanın sadece fiziksel sağlık üzerinde değil, aynı zamanda zihinsel ve duygusal sağlık üzerindeki olumlu etkilerini de keşfetmeye odaklanacağız.

Yoni buharlaması, bedeni nazikçe şımartmanın ve kadınların kendi sağlıklarına yönelik özenin anlamlı bir ifadesi olarak etkili bir rol oynar. Rahim, vajina ve vulvaya denge ve şifa getiren, tüm rahim alanını temizleyen ve canlandıran geleneksel bir uygulamadır. Vajinal buharlama olarak da adlandırılan (Yoni: rahim, kozmos veya ‘dolu olan’ anlamına gelir) bu uygulama adet zorluklarını düzenleyebilir, rahim miyomlarını ve endometrial dokuyu veya rahatsızlığı, pelvik organ sarkmasını, kabızlığı, kaygıyı ve daha fazlasını azaltabilir. Bu özel ritüel, kadınların bedenleriyle daha derin bir bağ kurmalarına ve doğal döngülerini anlamalarına yardımcı olarak, içsel bir denge sağlama amacını taşır.

Bu değerli pratiği hakkında özel bilgiler edinmek için, Rose Sole tarafından tasarlanmış olan  ”YONİ SAUCHA” 10 saatlik online  programı inceleyebilirsiniz !

Aşkla , Shakti House İstanbul Ekibi

Shakti House, Fora Ovacık Evleri, No: 7/11 Ovacık Gebze